Jak hromadně manipulovat ukazuje Jiří Vokáč Čmolík a jeho projekt Neurorestart

Tenhle příspěvek berte čistě jako osobní neobjektivní postřeh z marketingu. Minulý týden mi přišel od Smartmailing.cz  e-mail s pozvánkou na on-line vysílání o Neurorestartu.  Chvíli jsem se díval a přiznám se Jiří Vokáč Čmolík na mě vůbec nepůsobil dobře. Prezentuje se jako odborník na lidský mozek, ale na mě působí, hlavně jako manipulátor a obchodník.

Nekupujte zajíce v pytli

Proč? Polopravdy a fakta vytržená z kontextu používá tak, aby podpořil svoje argumenty.

O tom, že Jiřímu Vokáčovi Čmelíkovi jde v první řadě o peníze nelze pochybovat. Zdroj: http://neurorestart.cz/kdo-je-jiri-vokac-cmolik/

Ve svém 21. denním programu nabízí řešení v podstatě všech zásadních problémů, hlavně těch zaměřených na peníze.  Ale pochybuji, že nákupem tohoto programu  za 4700 Kč si je vyřešíte. Podle všeho je tenhle projekt  úspěšný a ani se nedivím. Čmolík našel díru na trhu – rádoby rychlé řešení (finančních) problémů bezbolestně a snadno.  Celé je to lákavě zabalené a prezentované, stačí jen rozbalit mašli na balíčku a žít šťastně až do smrti.

Celému projektu nelze upřít propracovanost, autentičnost, dobře zpracovaný e-mail a video marketing podpořený remarketingem a zapojení sociálních sítí.  Podpora od Smartmailing.cz v podobě doporučujícího e-mailu je pro mě hodně diskutabilní. Beru to skoro jako prodej databáze třetí straně a hodně mi to vadí. Doufám, že mi v příštím mailu od nich nepřijde pozvánka na prodej hrnců …

 

 

 

About Martin Staník

Jmenuji se Martin Staník. Ač původně z Pardubic, před 8 lety jsem přesídlil do Šluknovského výběžku. Pomalu zapouštím kořeny v obci Lipová. Věnuji se internetovému marketingu, především SEO a PPC kampaním. Můžete mě znát ze Seznamu.cz, kde jsem v liberecké pobočce pracoval jako obchodník. Nyní na vlastní noze a spolupracuji s informačním portálem Vybezek.eu. Poslední dobou mě baví zahradničení a zajímám se permakulturu.

22 comments

 1. Petr (2 comments)

  Kirš si našel svého učně. Ta videa jsou stejně primitivní, jako Milionové impérium. Hloupých lidí bude vždycky dostatek, a tak se tihle „lídři“ pěkně napakují 🙂

 2. Pavel (1 comments)

  Jiří Vokáč Čmolík užívá manipulativní techniky a slibuje rychlé řešení věcí, které ale chtějí mnohem víc času a asi i jiný postup. A přece nechcete slevu zadarmo…
  Dělá to chytřeji, než ti, co vozí důchodce na zájezdy – Čmolíkovi stačí počítač a internet. Náklady nulové, těžba blbosti z lidských hlav bohatá.

 3. Helen (1 comments)

  No ale musíte se špetkou závisti uznat, že se mu to daří! Je konec června a jeho kniha Trhák se stala bestsellerem a je žádán další dotisk. Kdo si nekoupil videoprogram, ten dal 260,-kč za knihu. Já bych na to též skočila, ale odradil mě ten „americký marketing“ který z toho čišel:-) ale prvoplánově dobrý!!!

 4. George (1 comments)

  Než jen odsoudíte bez bližšího zkoumání, zkuste si přečíst knihu Trhák. Je skvělá a mě se líbí! Držím palce Jirkovi.

  • Martin Staník

   Knihu jsem nečetl, ale viděl on-line přenosy a to mi stačilo. Každý, ale ať si dělá co uznaná za vhodné.

 5. peto (2 comments)

  podľa mňa to je ďalšie vymývanie mozgov za pár tisíc, možno iba okrajovo sa dotkol nejakých zaujímavých informácií

  • Xmart (1 comments)

   Ano máte pravdu, jde o vymývání mozku, ale jak pan Jiří Vokáč Čmolík trefně říká ve své audio eseji Brainwashing: Když si mozek neumýváte sám, vymývá vám jej někdo jiný. a to již pak nemáte kontrolu čím.

   Nedávno mi přišla pozvánka na jeden výborný seminář se zněním:
   Pokud všichni slavní a úspěšní lidé mají pravdu, že cokoliv si lidská mysl dovede představit a čemu dokáže uvěřit, to může i uskutečnit, pak se nám tu vynořuje důležitá otázka:
   JAK TO UDĚLAT???

   Ano slavní a úspěšní lidé, kteří jsou ochotni se o své know-how podělit říkají to samé:
   Náš aktuální stav je výsledkem našich minulých myšlenek. A dokud nezměníme své myšlenky, budeme pořád dostávat to samé.

   O tom, jak je nejefektivněji změnit hovoří např. právě Jiří Vokáč Čmolík v Neurorestartu.
   A to, že někdo využil stávající technologii a vydělal na tom miliony je velmi inspirativní. Místo toho se tady projevuje typická česká vlastnost závist.

   Také můžete vydělávat miliony, když přijdete s tou správnou myšlenkou a dakážete ji šířit dále.
   Ale už vidím, ty reakce: To nejde, To je blbost ….
   A to je ten zásadní rozdíl mezi myšlením bohatých a chudých:
   Chudí lidé hledají výmluvy, proč to nejde, naopak bohatí hledají řešení Jak to udělat, S kým se potřebuji seznámit, Co se potřebuji naučit

   • O autorovi

    Pan Čmolík nepřišel s ničím převratným. O tom, že myšlenky mají schopnost budovat realitu se ví už poměrně dlouho. Mě vadí jeho přístup, polopravdy a forma prezentace. Mimochodem ty peníze mu nezávidím, ale to co nabízí je hrozně předražené a tu hodnotu to prostě nemá.

   • lukaš (3 comments)

    ale oni to davaju skoro zadarmo a netreba impredavať pokot programou

 6. Kuti (1 comments)

  Cena 4.700 Kč
  Zákazníků 3.500 Kč
  ZISK: 16.450.000 Kč

 7. Dave (1 comments)

  Já si koupil knihu a sleduji jeho videa zdarma, zaplatil jsem jen těch 270kč víc se mě dávat nechce, nejsem nijak zmanipulovaný, nikdy jsem nenaletěl žádným manipulátorům a programům, zpočátku to na mě působilo divně tak nějak moc marketingově a americky, ale po čase musim uznat Vokáč Čmolík to umí, není to žádný hlupák ani chladný manipulátor, je to propracované, má to spirit a vědecký základ, má to patu i hlavu, kniha je skvělá doporučuji všem – není to žádný manipulátor ani zajíc v pytli ostatně dává vám na vybranou mezi červenou a modrou pilulkou – mě se tato hra velmi líbí a je to osvobozující, hledejte odpovědi a lék jen uvnitř svého já a svého mozku, u mě palec nahoru pane Vokáč máte muj respekt a fandim a držim palce – jen tak dál
  Dave

 8. LHK (1 comments)

  Musím souhlasit. Propaguje lži. Tam nejde o to, že těm lidem to může fungovat, ale o to, že to není tak, jak on říká. Sám jsem si tím prošel a měl být ten, co před 3 lety tyhle učení bude šířit po ČR, proto tyhle věci znám.

  Zákon přitažlivosti, neurověda apod. jsou všechno lži, není tady žádný podvědomí, myšlení nic nedělá apod. Neděláte to Vy, pokud Vám to funguje.

  Kde tihle propagátoři vzali tyhle informace? Načetli to většinou od autorů z USA, ten autor zase od dalšího autora a ten zase od nějakého autora. Tam už se dostáváte k tomu, že jemu tyhle „vědomosti“ dala nějaká vyšší síla, kterou on nazývá bůh. Pokud si zjistíte více informací o těhle autorech, tak zjistíte, že dělali čarodějnictví, členové zednář. ložíí a vzývali Lucifera.

  Pokud někdo z Vás zná / dělá magii, čarodějnictví a další formy okultismu, tak Vám tyhle „nové“ učení přijdou známé, najdete zde podobné pojmy a principy.

  Ve skutečnosti děláte to, co dělali již Egyptané, Syrané, Babylonané apod. Využíváte sil Lucifera a jeho démonů a mohu Vám z vlastní zkušenosti říct, že oni Vám pomáhat nebudou a to i když ze začátku Vám budou „pomáhat“. Více informací o tom naleznete v Bibli.

  Doporučuji se timhle lžím vyhnout. Budete mít akorát problémy, co Vám Čmolík apod. neříkají.

  • Hedi (1 comments)

   Chlapče, tak ty jsi natolik mimo. Dovol, abych se z plných plic zasmála :DDDDD :’DDDD

 9. Lukas (3 comments)

  takový článek muže napsat jen člověk, který si odbije v redakci 12 hodin pracovní doby a potom jde na pivo probírat se svými vrstevníky to, co v životě ,,nejde,, … hlavně že většina lidí hltá každé slovo z televizních novin…

  …pokud se chceš naučit lítat, musís následovat orly, né slepice…

 10. Martin (6 comments)

  Vymývání mozků?
  Souhlasím, je to běžná praktika. 95% populace si nechává dobrovolně vymývat mozek televizí a systémem. Od mala mi říkali – MUSÍŠ – chodit do školy, MUSÍŠ se učit, MUSÍŠ pracovat, MUSÍŠ MUSÍŠ MUSÍŠ …. Neurorestart jsem viděl z rychlíku – podle mě je důležitá víra. Funkčnost Čmolíkovi metody spočívá dle mě v opakování a cílení, pokud vydržíte 21 dní něco dělat, vznikne návyk/zvyk. Martin
  V zásadní chvíly v životě jsem se zastavil a začal dělat věci jinak. Začal jsem číst knihy které mi dávají smysl. Prodal jsem novej barák, odešel ze zaměstnání. Nyní jsem svobodný a hlavně šťastný. Nemusím nic, dělám co mě baví – takže vlastně ani nepracuji, bavím se…
  Doporučuji všem v zaměstnání se zamyslet, jste opravdu spokojení? Jste svobodní? Máte peníze na to co vás baví? Největší % vymytejch mozků jsou zaměstnanci – doporučuji knihu – Ukradený potenciál…

  • Eva (2 comments)

   Martine, nemůžu jinak než s tebou souhlasit 🙂

  • lukaš (3 comments)

   ako sa da veriť niekomu kto vidi ružove slony

 11. Eva (2 comments)

  Jak je vidět tak se opět potvrdilo jediné, tady v tom zasraném česku se hold ůspěch neodpouští. Můžete kydat hnůj na Čmolíka, ale ten kdo bude vysmátej bude Jirka 🙂

 12. Martin Staník

  Tady přeci nejde o žádný úspěch, nebo neúspěch. Pokud někdo vědomě lže, manipuluje fakta a slibuje nemožné, tak mám potřebu se k tomu vyjádřit. Mě tak trochu děsí kolik lidí je schopných takovéhle peníze utratit za něco takového. Připomělo mi to prodejce Herbalife před 15 lety, když nadšeně vyprávěli jak zhubli. Přitom to hlavní bylo vydělat peníze o ničem jiném to nebylo. Prostě obchod s blbostí.

 13. Tom (1 comments)

  Vokáčovi můžu poděkovat, jednak mi ukazuje stav lidí, kteří slyší na osobní rozvoj….ukazuje mi, že pokud umíte prodat, prodáte i h—-o. A hlavně je pro mě silným zdrojem inspirace přijít se stejnou intenzitou s něčím skutečně hodnotným….

 14. Radek (1 comments)

  Jaká je pravděpodobnost, že všechny tyto komentáře slouží jako reklama? Špatná reklama taky reklama.
  Správně poskládané komentáře můžou být skvělá podpora prodeje. Moc dobrého škodí stejně jako moc špatného, musí proběhnout boj „dobra se zlem“.
  Jinak co jsem četl v Mít či nemít peníze, se mi líbí (jsem v půlce). Jen si myslím, že tam již začíná zasahovat „iluze spasitele“. Což je ovšem zcela přirozené.