Relaxace, wellness a sladký život v Bedřichově

Včera jsem měl  cestu do Bedřichova v Jizerských horách. Hned na začátku bych chtěl případné návštvníky Bedřichova varovat před cestou od Liberce. Na silnici je zmrzlý led a jede se dost špatně, silnice z Jablonce nad Nisou je mnohem lepší variantou.

Sněhu je opravdu hodně

Pořídil jsem pár fotografií, ze kterých je vidět, že sněhu je požehnaně, panují ideální lyžařské podmínky,  bylo jasno a na sluníčku krásně teplo, takže co více si přát. Pokud chcete znát akuální situaci je dobré podívat se na webové kamery – další webkamery naleznete zde . Co se týče lyžování máte v přímo v  Bedřichově na výběr ze sedmi vleků – nejdelší je Malinovka II s délkou 527m, a všechny  jsou  vhodné  pro rodiny s dětmi a začátečníky pro jejich malou obtížnost. Ceny a otvírací dobu  najdete  ve Ski areálu Bedřichov .

Běžecké trasy Jizerské magistrály

Koho lákají běžky, tak Bedřichov je ideální místo. Každý rok se zde koná lyžařský závod Jizerská 50. Bedřichov je výchozí bod pro mnoho běžeckých tras, o které se stará Jizerská o.p.s a jejichž délka přesahuje 170 km. Mapy Jizerské magistrály a ostatních běžeckých tratí naleznete na následujících odkazech  1, 2 ,3. Velkou výhodou Bedřichova je snadná dostupnost veřejnou dopravou – z Jablonce MHD č. 1, z Liberce meziměstskou dopravou ČSAD Liberec. Obě linky zastavují v těsné blízkosti autobusového i vlakového nádraží. Pokud jedete autem, počítejte s tím, že budete muset využít některé z placených parkovišť.

Ubytování v Bedřichově

Pokud jsem Vás naladil k návštěvě Bedřichova a budete zde hledat ubytování, vězte že zde najdete penziony, hotely, apartmány chaty i chalupy, které ale bývají v sezóně dost často obsazené. Pokud hledáte levné ubytování zkuste Lesní chatu (od 290,- Kč v sezóně). Jestli ale hledáte komfortní a příjemné ubytování pro rodinou dovolenou doporučuji Penzion Horský dvůr a Penzion UKO. Oba mají wellness, saunu a vířivku, ten druhý i bazén se slanou vodou. Vstup do wellness v Penzionu Uko je i pro neubytované za 120,- Kč. Pokud hledáte více soukromí můžu doporučit apartmány Bedřichovská devítka. Kvalitní ubytování a výborná  sauna s kamny na dřevo,  poloha  přímo na sjezdovce – co víc si přát.

 

 

About Martin Staník

Jmenuji se Martin Staník. Ač původně z Pardubic, před 8 lety jsem přesídlil do Šluknovského výběžku. Pomalu zapouštím kořeny v obci Lipová. Věnuji se internetovému marketingu, především SEO a PPC kampaním. Můžete mě znát ze Seznamu.cz, kde jsem v liberecké pobočce pracoval jako obchodník. Nyní na vlastní noze a spolupracuji s informačním portálem Vybezek.eu. Poslední dobou mě baví zahradničení a zajímám se permakulturu.

Comments are closed.