Včera jsem na svém oblíbeném blogu  Linki.cz narazil na článek o guest bloggingu na novém serveru Copywriting.cz . Protože mě tohle téma zajímá a dobrého obsahu není nikdo dost, zaregistroval jsem se a jal jsem prozkoumávat, co mi může systém nabídnout.

Proč Copywriting.cz?

Služba (méně sofistikovaněji to nabízí i systém Kupčlánek.cz) propojuje inzerenty s copywritery. Výhody? Vidíte okamžitou cenu za 1NS, vyberete si copywritera dle jeho hodnocení, což zmenší riziko při výběru a rychlost poptávky (našly by se určitě i další). Byl jsem příjemně překvapený, že po 6 dnech provozu je v systému přes 70 copywriterů,  z nichž někteří jsou opravdu copywriteři :-).

Co to umí

Pro inzerenta:

  • může zadat placenou poptávku na vytvoření článku
  • může poptat napsání článku zdarma, nebo si vybrat už z napsaných formou guest bloggingu
  • může oslovit s nabídkou konkrétního copywritera

Pro copywritera:

  • po zaregistrování a vyplnění profilu dostává poptávky po článcích od inzerentů
  • vidí  nabídky přímo pro něj
  • může reagovat na poptávky guest bloggingu
  • může prodat svoje hotové články ze šuplíku

Co je to guest blogging

Jednoduše řečeno, je to uveřejnění článku na cizím webu zdarma. Je to oboustraně výhodné jak pro autora, který si tím udělá reklamu, případně dostane zpětný odkaz na svůj web, tak pro majitele webu, který má kvalitní a odborný článek. Dobře to popisuje ve svém článku Zdeněk Dvořák.

Služba je ještě v úplných začátcích, ale celkový koncept se mi líbí. Předpokládám, že se ještě pár věcí změní, ale věřím, že bude úspěšná a prospěšná. Už se těším až ji vyzkouším. Podělím se o svoje dojmy.


About Martin Staník

Jmenuji se Martin Staník. Ač původně z Pardubic, před 8 lety jsem přesídlil do Šluknovského výběžku. Pomalu zapouštím kořeny v obci Lipová. Věnuji se internetovému marketingu, především SEO a PPC kampaním. Můžete mě znát ze Seznamu.cz, kde jsem v liberecké pobočce pracoval jako obchodník. Nyní jsem na vlastní noze a spolupracuji s informačním portálem Vybezek.eu. Poslední dobou mě baví zahradničení a zajímám se permakulturu.

Tags

|