Chtěli byste mít dům který se sám vytopí, má vlastní zdroj elektrické energie a vody? Já tedy ano. Že je to možné, ukazuje  Michael Reynolds a navíc takový dům lze postavit velmi levně. Ke stavbě používá staré hliníkové plechovky, pneumatiky a skleněné láhve. Využívá sluneční energii k vytápění, solární fotovoltaické panely pro výrobu elektrické energie a vlastní zásobníky deštové vody, takže není třeba kopat studnu nebo se připojovat na elektrické vedení. Tenhle člověk mě zaujal na  besedě s Jaroslavem Duškem, kterou si je možné pustit ze záznamu na ČT24.

Plánuje  postavit takový dům  i v ČR a je možné se přihlásit do jeho kurzu (který je mimochodem už vyprodán).  Pokud Vás tohle téma zajímá, podívejte si i na dokument, Architekt odpadu, který byl o něm natočený.

Tyto domy jsou alternativou k pasivním domům, jejichž princip je ale postaven na tepelné izolaci (většinou z polystyrenu) a rekuperaci vzduchu avšak cena je podstatně nižší, obzvlášť, když si ho stavíte sám.

Mě by se bydlení v takovém domě líbilo a co Vám?

 

 

About Martin Staník

Jmenuji se Martin Staník. Ač původně z Pardubic, před 8 lety jsem přesídlil do Šluknovského výběžku. Pomalu zapouštím kořeny v obci Lipová. Věnuji se internetovému marketingu, především SEO a PPC kampaním. Můžete mě znát ze Seznamu.cz, kde jsem v liberecké pobočce pracoval jako obchodník. Nyní jsem na vlastní noze a spolupracuji s informačním portálem Vybezek.eu. Poslední dobou mě baví zahradničení a zajímám se permakulturu.

Tags

|