Pár lidí na semináři Léto s internetovým marketingem se na mě obrátilo s dotazem, jak dostat klíčová slova z Skliku do tabulky, aby s nimi šlo dále pracovat, proto jsem vytvořil  tento (doufám) jednoduchý návod.

Při práci s Sklikem je třeba mít svůj účet. Pokud ho náhodou nemáte můžete si ho vytvořit zde. Po přihlášení  na www.sklik.cz klikněte na odkaz Vytvořit novou kampaň a vpravo dole uvidíte vyhledávací formulář pro návrh klíčových slov. Zadejte klíčové slovo, které hledáte  a zobrazí se Vám výsledek podobný obrázku níže. V našem případě se jedná  o slovo Keňa.

Označíme klíčová slova zkopírujeme obsah Ctrl + C.  Označení slov provedeme podle obrázku níže. Důležité je označit pouze klíčová slova bez tlačítek.

Důležité je označit pouze samotná klíčová slova. Nejlépe se označují tahem odspodu.

Otevřeme si tabulkový procesor – já na to používám Open Office (u Excelu mi to nefunguje), roztáhneme sloupec A na cca 6cm, klikneme na buňku A1 a vložíme obsah Ctrl  + V. Dostaneme něco takového:

Pokračujeme stejným postupem (při každém načtení nových klíčových slov je třeba znovu slova označit ) dokud tabulka nebude dostatečně plná . Potom smažeme sloupce C a D a vymažeme slova, která s dotazem nesouvisí.  Tabulka je hotová pro práci s Google Refine. Na ten se podíváme na další stránce.

About Martin Staník

Jmenuji se Martin Staník. Ač původně z Pardubic, před 8 lety jsem přesídlil do Šluknovského výběžku. Pomalu zapouštím kořeny v obci Lipová. Věnuji se internetovému marketingu, především SEO a PPC kampaním. Můžete mě znát ze Seznamu.cz, kde jsem v liberecké pobočce pracoval jako obchodník. Nyní jsem na vlastní noze a spolupracuji s informačním portálem Vybezek.eu. Poslední dobou mě baví zahradničení a zajímám se permakulturu.

Tags

| | |