Tenhle kritický příspěvěk vznikl, kvůli mojí hlouposti a neznalosti, nicméně asi nebudu sám komu se něco podobného stalo.

V dubnu 2012 jsem prodával svoje svoje auto  a protože majitel spěchal, sešli jsme se na půl cesty od domova. Podepsali jsme všechny potřebné papíry, jako kupní smlouvu a plnou moc k odhlášení a byl jsem rád, že auto je pryč.

Jenže leto v srpnu přišel dopis s kanceláře pojistitelů, že dlužím na povinném ručení přes devět tisíc korun. Stačilo by poslat kopii kupní smlouvy a všechno by bylo v pořádku. Jenže já jsem všechny dokumenty včetně smlouvy zničil a po roce půl mě nenapadlo, že je budu ještě potřebovat.

Vše by šlo poměrně jasně vyřešit, tím že by kupující doložil kupní smlouvou, kdy auto koupil a od kdy si měl pojistku platit. Bohužel, takhle to ale nefunguje. Kancelář pojistitelů nového majitele nekontaktuje ( i když na něj kontakt má) a na registru vozidel Vám kontakt na nového majitele taky neřeknou. Takže i když jste se s novým majitelem dohodli, že si auto na sebe přihlásí a on Vás podvedl, nemáte žádnou možnost obrany. A pokud stát chrání podvodníky, tak takový stát podle mě nemá právo na existenci.

Napadá mě ještě jedno řešení. Nebylo by jednodušší všemu předcházet o požadovat od kupujícího při přihlášení doklad za pojištění od data koupě vozidla? A v případě, že se nový majitel nemůže prokázat platným pojištěním, tak ho doplatit i s penále přímo na registru vozidel? Svoje by udělala i možnost odhlásit auto poštou.

Odpadl by ansábl lidí, kteří se na tom živí. Jenže o to tady asi nejde.

About Martin Staník

Jmenuji se Martin Staník. Ač původně z Pardubic, před 8 lety jsem přesídlil do Šluknovského výběžku. Pomalu zapouštím kořeny v obci Lipová. Věnuji se internetovému marketingu, především SEO a PPC kampaním. Můžete mě znát ze Seznamu.cz, kde jsem v liberecké pobočce pracoval jako obchodník. Nyní jsem na vlastní noze a spolupracuji s informačním portálem Vybezek.eu. Poslední dobou mě baví zahradničení a zajímám se permakulturu.

Tags

|