Původně jsem chtěl  svůj příspěvek věnovat stavební spořitelně Modrá pyramida. Došla mi s nimi trpělivost ohledně jejich poplatků, ale pak jsem si uvědomil, že je to jen ztráta času, neustále láteřit nad další „loupežnickou firmou“. V době, kdy jsem úvěr zařizoval, jsem neměl čas a vlastně ani chuť zjišťovat podrobnosti ohledně staveního spoření. A teď, když jsem na vlastní noze a času je trochu víc, jsem zjistil, že překlenovací úvěr není úplně výhodné financování bydlení 🙂

Na světě je totiž tolik zajímavých věcí, které stojí za větší pozornost. Když jsem dnes brouzdal internetem narazil jsem na článek o Stlaní postelí. Na první pohled zdánlivě nedůležitá činnost. Když se nad tím ale zamyslím, napadá mě, že to může mít hlubší význam. Kromě „harmonizace“ prostředí, ukončení jednoho cyklu a začátek dalšího – prostě takový rituál. To nejzajímavější na tom ale je, že podle výzkumu  71% lidí, kteří si postel pravidelně stelou se  cítí šťastnější, než ti co si ji nestelou.

A tím se dostávám k tomu, co jsem vlastně chtěl napsat a co si každý den ověřuji víc a víc. Totiž, že štěstí není něco co na nás čeká venku, ale stav mysli, který si sami zvolíme.

Mimochodem, stelete si svoji postel?

About Martin Staník

Jmenuji se Martin Staník. Ač původně z Pardubic, před 8 lety jsem přesídlil do Šluknovského výběžku. Pomalu zapouštím kořeny v obci Lipová. Věnuji se internetovému marketingu, především SEO a PPC kampaním. Můžete mě znát ze Seznamu.cz, kde jsem v liberecké pobočce pracoval jako obchodník. Nyní jsem na vlastní noze a spolupracuji s informačním portálem Vybezek.eu. Poslední dobou mě baví zahradničení a zajímám se permakulturu.